Projekty w jakich uczestniczy,
badź realizuje nasza szkoła.

PROGRAM DLA SZKÓŁ
Program realizowany od 2017 roku, jest kontynuacją programów
“Warzywa i owoce w szkole” oraz “Mleko w szkole”.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie spożycia owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE oraz środków z budżetu krajowego.
Grupą docelową „Programu dla szkół” są obecnie dzieci z klas I–V szkół podstawowych. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się
co najmniej 3-4 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane
do bezpośredniego spożycia) oraz produkty mleczne. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, marchewki, rzodkiewki, paprykę słodką, kalarepę, pomidorki, soki, a także mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. Każde dziecko uczestniczące w programie w dniu szkolnym w danym okresie udostępniania może otrzymać bezpłatnie porcję produktu owocowego
albo warzywnego lub mlecznego.

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY: EMOCJA
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas 1a i 1c wraz z wychowawcami  biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym EMOCJA. Projekt EMOCJA wspiera rozwój emocjonalny i  społeczny dzieci .We wrześniu i październiku zrealizowaliśmy zadania związane z I Modułem projektu – KREATYWNOŚĆ. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z różnymi rodzajami emocji, które towarzyszą nam na co dzień. Zagospodarowaliśmy w naszej klasie KĄCIK EMOCJI, w którym umieściliśmy słoik radości, złości i spokoju. Wrzucamy do nich karteczki z towarzyszącymi nam uczuciami, wydarzeniami. Oprócz tego wzięliśmy aktywny udział w DNIU KROPKI. Dzieci w kropkowych strojach z chęcią oglądały film pt. THE DOT. Po rozmowie o Vashti i jej ukrytych zdolnościach, zajęliśmy się tworzeniem kropkowej pracy. Braliśmy również Udział w kropkowym pokazie mody.

Dzięki podjętym działaniom uzyskaliśmy certyfikat ukończenia I Modułu.

Następna kraina, która na nas czeka to kraina wyobraźni

KOKOSZA GROSZ DO GROSZA
Celem projektu jest edukacja finansowa dzieci w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania, na etapie szkoły podstawowej. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie szkoły podstawowej mają szansę poznać funkcje i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i namnażania oszczędności oraz pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami. Projekt ma zadanie promować i uczyć dzieci umiejętności bycia gospodarnym, oszczędnym i przedsiębiorczym.

W październiku klasa 3c pod kierunkiem wychowawcy Agnieszki Wiktorczyk – Żuraw zakończyła realizację projektu

SZKOŁA NA WIDELCU
W ramach programu uczniowie pod okiem nauczycieli z klasy 1b i 3c realizują program na podstawie ciekawych materiałów edukacyjnych opracowanych we współpracy z pedagogami, dietetykami, metodykami.

Edukacja żywieniowo-kulinarna to połączenie przekazywania wiedzy teoretycznej dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób mądrze robić zakupy, ale i tego jak jedzenie wpływa na nasz organizm z praktycznymi zajęciami, dzięki którym dzieci zdobywają praktyczne umiejętności takie jak krojenie, siekanie, poznają sprzęty kuchenne, uczą się zasad higieny i pracy w kuchni.

SERDECZNA KARTECZKA
Klasy 1b i 3c pod opieką Pani Beaty Mewald i Agnieszki Wiktorczyk – Żuraw biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Serdeczna Karteczka. Celem tego kształtowanie w dzieciach postaw społecznych. Wykonane kartki są przekazem życzliwości, empatii i szacunku, a różne techniki wykonanych prac rozwijają w dzieciach aktywność twórczość i kreatywność.

Projekt trwa od października 2021 do maja 2022. Nauczyciele w ramach projektu przeprowadza zajęcia, które mają przybliżyć daną osobę poszczególnego miesiąca. Podsumowaniem zajęć jest własnoręczne wykonanie przez ucznia kartki dla tej osoby.

POMOCNA DŁOŃ

WYMIANA POCZTÓWKOWA
W roku szkolnym 2021/2022 klasa 1c bierze udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy szkołami w całej Polsce. Celem projektu jest zapoznanie dzieci z rożnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oraz promowanie regionu, w którym żyjemy.

CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI

Projekt trwa od 1 października 2019 roku i jest realizowany w kl. 2a i 3a

Cele:

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,
  • wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie
  • zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

Od grudnia 2021 roku klasy 2a, 2b i 2c będą brały udział w realizacji projektu “Od grosika do złotówki”. Głównym celem projektu jest nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi. Nabycie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości oraz ustaleniu priorytetów przy wydawaniu i oszczędzaniu własnych pieniędzy. Projekt jest skierowany do uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej, którzy kontynuują go w klasie trzeciej.

RODZICE PASJONACI I EKSPERCI

Projekty archiwalne

BAŚNIOPODRÓŻE

OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI