Realizowane programy i projekty

2022/2023

Celem Ogólnopolskiego Projektu: „Gramy Zmysłami” jest m. in. wielozmysłowe poznawanie świata przez dzieci, rozbudzanie kreatywności, stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw oraz tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała.

2021/2022

,, Zabawa sztuką”
Zagadnienia projektu skierowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Celem projektu jest m. in. rozwijanie poczucia estetyki,  wrażliwości na piękno oraz zainteresowanie światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki.

“Bezpieczny przedszkolak”
celem projektu jest kształtowanie umiejętności bezpiecznego i kulturalnego zachowania się dziecka na drodze i w środkach komunikacji publicznej oraz kształtowanie nawyku odpowiedniego zachowania się w domu, w przedszkolu i na placach zabaw.

“Czytające przedszkole”
w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom – projekt edukacyjny zachęcający rodziców, opiekunów, nauczycieli i wszystkich dorosłych
do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania dzieciom.

”Śniadanie Daje Moc”
Program kładzie nacisk na edukację i promocje zdrowego żywienia, wśród najmłodszych dzieci.

“Kolorowe Dni”
projekt edukacyjny, który ma uświadomić jak istotną rolę w życiu odgrywają kolory, które są nieodzownym czynnikiem wpływającym na nastrój, emocje, rozumienie świata. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawanie ich znaczenia umożliwia zaś wychowywanie dzieci, wykształcenie w nich wrażliwości, poczucia estetyki i rozwijania kreatywności.

„Eko Eksperymentarium”
projekt uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności.

*****

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej

*****

Projekt Wojewódzkiej stacji sanitarno – epidemiologicznej w Katowicach pt. „Wirusoochrona”

Głównym celem projektu jest utrwalenie informacji dotyczących podstawowych zasad higieny oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.