SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Szkoły Podstawowej nr 13
im. Krystyny Bochenek w Gliwicach – Żernikach,
to wszyscy uczniowie szkoły.

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

PRZEWODNICZĄCA:
Marek Guzek

Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ:
Domink Niedźwiedź

SEKRETARZ RADY:
Małgorzata Brzozowska

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

p. Sylwia Szczęsna – Kogutowicz

We wrześniu planujemy działania na nowy rok szkolny kierując się tradycją szkoły, czerpiąc z doświadczeń starszych kolegów i wykorzystując pomysły, których naszym uczniom nigdy nie brakuje.

Co robimy w ciągu roku szkolnego?

• Pomagamy potrzebującym. Wspólnie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu bierzemy udział w akcjach charytatywnych takich jak: „Daj misiaka dla dzieciaka”, Góra Grosza, zbiórka darów dla zwierzaków ze schroniska „Psitulmnie” w Zabrzu oraz ze Schroniska dla Bezdomnych Psów i Kotów w Miedarach,
  • Organizujemy wydarzenia szkolne: Słodki Dzień Chłopaka, Świąteczna Poczta Mikołajkowa, Wielka Słodka 13, Poczta Walentynkowa.
  • Reprezentujemy szkołę na zewnątrz biorąc udział w zjazdach Samorządów Uczniowskich szkół gliwickich oraz szkół województwa śląskiego.
  • Uczymy się samorządności poprzez wszystkie akcje, a szczególnie
    w czasie czerwcowych wyborów, kiedy uczniowie klas 4-8 wybierają swoich przedstawicieli do Rady SU na kolejny rok szkolny.