HARCERSTWO

GR. A – wtorki 14:30 – 15:15

Gr. B – wtorki 17:00 – 18:30

CZUWAJ!

Drużyna zuchowa „Złote Smoki” powstała przy naszej Szkole w październiku 2017 r. i skupia dzieci z klas 1 – 3 oraz przedszkolaki.

Harcerstwo to zajęcia w terenie. Zuchy spotykają się przed budynkiem Szkoły i – idą harcować, czyli bawić się na łące, polu, w lesie, nad rzeką. Wędrujemy, urządzamy podchody, śpiewamy i tańczymy. Zdobywamy sprawności zuchowe, czyli – bawimy się na dany temat przez kilka zbiórek z rzędu.

Nosimy żółte chusty i mundury Związku Harcerstwa Polskiego.

Mamy swoje Prawo Zucha:
1. Zuch kocha Boga i Polskę.
2. Zuch jest dzielny.
3. Zuch mówi prawdę.
4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
5. Wszystkim jest z zuchem dobrze.
6. Zuch stara się być coraz lepszy.

Lubimy wycieczki.
Przed świętami Bożego Narodzenia jeździmy do katedry wawelskiej na uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.
Potem przekazujemy Światło parafii w Żernikach i Szkole.
Zuch jest Światełkiem.
Bądź też!

W tym roku szkolnym drużyna zaprezentowała się na wojewódzkim zlocie ZHP w Katowicach oraz na Konkursie Kolęd i Pastorałek w MDK Gliwicach. W grudniu wystąpiła ze swoją pastorałką na scenie na gliwickim rynku i przekazała tam Betlejemskie Światło Pokoju prezydentowi miasta. Wraz ze Skautami Króla przygotowała przekazanie Betlejemskiego Światła społeczności Żernik. Teraz drużyna przygotowuje się do występów na wojewódzkim święcie zuchów w Chorzowie oraz do obchodów 100-lecia harcerstwa w Gliwicach. W czerwcu drużyna odebrała pierwszą nagrodę we współzawodnictwie drużyn zuchowych powiatu gliwickiego.

W ŻERNIKACH DZIAŁA RÓWNIEŻ 4 DRUŻYNA HARCERSKA “ŻEREMIA”

Link do strony:ZHP