Harcerstwo

>>ZUCHY<<

CZUJ!

Drużyna zuchowa „Złote Smoki” powstała przy naszej Szkole w październiku 2017 r. i skupia dzieci z klas 1 – 3 oraz przedszkolaki.

Harcerstwo to zajęcia w terenie. Zuchy spotykają się przed budynkiem Szkoły i – idą harcować, czyli bawić się na łące, polu, w lesie, nad rzeką. Wędrujemy, urządzamy podchody, śpiewamy i tańczymy. Zdobywamy sprawności zuchowe, czyli – bawimy się na dany temat przez kilka zbiórek z rzędu.

Nosimy żółte chusty i mundury Związku Harcerstwa Polskiego.

Mamy swoje Prawo Zucha:
1. Zuch kocha Boga i Polskę.
2. Zuch jest dzielny.
3. Zuch mówi prawdę.
4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
5. Wszystkim jest z zuchem dobrze.
6. Zuch stara się być coraz lepszy.

Lubimy wycieczki.
Przed świętami Bożego Narodzenia jeździmy do katedry wawelskiej na uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.
Potem przekazujemy Światło parafii w Żernikach i Szkole.
Zuch jest Światełkiem.
Bądź też!

Nabór do grupy zuchowej i harcerskiej

23.10 na boisku szkolnym Hufiec Gliwicki zaprosił uczniów klas 1-3 oraz klas 4-5 na spotkanie prezentujące zuchów i harcerzy naszej szkoły, połączone z naborem do drużyny.

2021/2022

11 listopada zuchy wzięły udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości oraz w przygotowanej z tej okazji grze na terenie parku Chopina. W trakcie gry rozwiązywały zadania związane z symbolami narodowymi. Słoneczna pogoda sprzyjała zabawie.

2020/2021

26 września 2020r. zuchy z naszej szkolnej drużyny wzięły udział w powiatowych obchodach 100-lecia harcerstwa na ziemiach gliwickich. W Hali Modeli GZUT odbyła się uroczysta gala. Widzowie obejrzeli zuchową zbiórkę, podczas której dzieci przeniosły się w wyobraźni 93 lata wstecz, by dowiedzieć się, jak wtedy działało harcerstwo w Wójtowej Wsi i w Żernikach. Drużynie zuchów z Żernik gratulował Pan senator Zygmunt Frankiewicz i wszyscy inni znamienici goście Gali.

CZUWAJ!

W ŻERNIKACH DZIAŁA RÓWNIEŻ 4 DRUŻYNA HARCERSKA “ŻEREMIA”

Link do strony: ZHP