Nasze przedszkole

Nasze przedszkole położone jest przy ulicy Elsnera 25 w Gliwickich Żernikach. Budynek znajduje się w niewielkiej odległości od przystanku, co umożliwia dogodne połączenie z centrum miasta i innymi dzielnicami Gliwic.

W jednopiętrowym budynku, w całości przeznaczonym do potrzeb dzieci przedszkolnych, są cztery kolorowe i słoneczne sale, wyposażone w mebelki, zabawki i pomoce dydaktyczne posiadające atest bezpieczeństwa. Ponadto przedszkolaki mają do dyspozycji dwa place zabaw. Jeden – znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola, drugi – wykonany w ramach rządowego programu Radosna Szkoła , usytuowany nieopodal budynku szkolnego.

Dziećmi od 3 do 6 roku życia opiekuje się doskonale przygotowana i wykwalifikowana kadra, mająca odpowiednie doświadczenie zawodowe.

Dzieci rekrutowane są do poszczególnych grup w zależności od wieku i aktualnego stopnia rozwoju, by mogły jak najpełniej skorzystać z programu przewidzianego dla danej grupy wiekowej.

W pracy z dziećmi wychowawcy stosują techniki twórczego myślenia, improwizację ruchowo – wokalno-instrumentalną, gimnastykę. W placówce na stałe zatrudniono: logopedę, psychologa i pedagoga.
Towarzyszymy dzieciom w radosnych przeżyciach i wspieramy je w trudnych chwilach.

Tradycję naszego przedszkola stanowią atrakcje i uroczystości organizowane dla dzieci, rodziców oraz środowiska lokalnego: pieczenie kartofla, Jasełka, Barbórka, Dzień Babci i Dziadka, zabawa karnawałowa, wiosenny piknik na świeżym powietrzu, Dzień Mamy i Taty.
Działania przedszkola nakierowane są na tworzenie jak najlepszych warunków rozwoju dzieci w harmonii z rówieśnikami, a także w atmosferze partnerskiej współpracy wszystkich dorosłych odpowiedzialnych za ich wychowanie.

Zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego dzieci przygotowywane są do posługiwania się językiem obcym nowożytnym.

Każde zajęcia języka angielskiego w naszym przedszkolu to zabawa z językiem z wykorzystaniem ruchu, muzyki oraz pomocy wizualnych, takich jak karty obrazkowe, plakaty i rysunki. W czasie zajęć dzieci poznają nowe słownictwo oraz wyrażenia w języku angielskim, uczą się śpiewać piosenki, recytować wierszyki po angielsku, słuchają historyjek i opowiadań, odgrywają scenki oraz wykonują tematyczne prace plastyczne. Ponadto bawią się, grają w gry językowe i rozwiązują ćwiczenia. Wszystkie te formy zajęć pozwalają dzieciom rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu i przygotowują do mówienia w języku angielskim, w większości poprzez powtarzanie poznanych słów i zwrotów.
Dzieci poznają również tradycje i kulturę krajów anglojęzycznych.

Ze względu na wyjątkowość placówki: szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi, dzieci mają możliwość kontaktów ze społecznością i przestrzenią szkolną. Zapraszane są do szkoły na uroczystości, konkursy, poznają nauczycieli uczących w klasach I-III, nauczycieli języków obcych, dzięki temu pokonanie następnego progu edukacyjnego odbywa się bez większego stresu.

Naszym wychowankom oferujemy zdrowe, smaczne posiłki przygotowywane na miejscu przez panie kucharki. Zapewniamy śniadania i obiady.

Istotnym elementem pracy przedszkola jest dobra komunikacja z rodzicami. Dbamy o rytmiczność kontaktów, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dla Państwa informacja na temat Waszego dziecka. Organizujemy zebrania, konsultacje, wspólnie planujemy uroczystości.

Przedszkole czynne jest w godzinach: 6.30-16.30

Bezpłatne godziny pobytu dziecka w placówce to pierwsze 5 godzin; pozostałe godziny są płatne, a wysokość opłat ustala Rada Miasta Gliwice.

ZAPRASZAMY!

Atmosfera tworzona w naszym przedszkolu buduje wiarę dzieci w ich własne możliwości, rozwija ich aktywność i twórczość, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Państwa pociechy z uśmiechem będą wspominać przedszkole!