Nasze przedszkole

Przedszkole położone jest przy ulicy Elsnera 25 w Gliwickich Żernikach. Budynek znajduje się w niewielkiej odległości od przystanku, co umożliwia dogodne połączenie z centrum miasta i innymi dzielnicami Gliwic.

W dwupiętrowym budynku, w całości przeznaczonym do potrzeb dzieci przedszkolnych, są trzy kolorowe i słoneczne sale, wyposażone w mebelki, zabawki i pomoce dydaktyczne posiadające atest bezpieczeństwa. Ponadto przedszkolaki mają do dyspozycji plac zabaw wykonany w ramach rządowego programu Radosna Szkoła, który usytuowany nieopodal budynku szkolnego.

Dziećmi od 3 do 6 roku życia opiekuje się doskonale przygotowana i wykwalifikowana kadra, mająca odpowiednie doświadczenie zawodowe.

Dzieci rekrutowane są do poszczególnych grup w zależności od wieku i aktualnego stopnia rozwoju, by mogły jak najpełniej skorzystać z programu przewidzianego dla danej grupy wiekowej.

W pracy z dziećmi wychowawcy stosują techniki twórczego myślenia, improwizację ruchowo – wokalno-instrumentalną, gimnastykę. W placówce na stałe zatrudniono: logopedę, psychologa i pedagoga.
Towarzyszymy dzieciom w radosnych przeżyciach i wspieramy je w trudnych chwilach.

Tradycję naszego przedszkola stanowią atrakcje i uroczystości organizowane dla dzieci, rodziców oraz środowiska lokalnego: pieczenie kartofla, Jasełka, Barbórka, Dzień Babci i Dziadka, zabawa karnawałowa, wiosenny piknik na świeżym powietrzu, Dzień Mamy i Taty.
Działania przedszkola nakierowane są na tworzenie jak najlepszych warunków rozwoju dzieci w harmonii z rówieśnikami, a także w atmosferze partnerskiej współpracy wszystkich dorosłych odpowiedzialnych za ich wychowanie.

Zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego dzieci przygotowywane są do posługiwania się językiem obcym nowożytnym.

Każde zajęcia języka angielskiego w naszym przedszkolu to zabawa z językiem z wykorzystaniem ruchu, muzyki oraz pomocy wizualnych, takich jak karty obrazkowe, plakaty i rysunki. W czasie zajęć dzieci poznają nowe słownictwo oraz wyrażenia w języku angielskim, uczą się śpiewać piosenki, recytować wierszyki po angielsku, słuchają historyjek i opowiadań, odgrywają scenki oraz wykonują tematyczne prace plastyczne. Ponadto bawią się, grają w gry językowe i rozwiązują ćwiczenia. Wszystkie te formy zajęć pozwalają dzieciom rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu i przygotowują do mówienia w języku angielskim, w większości poprzez powtarzanie poznanych słów i zwrotów. Dzieci poznają również tradycje i kulturę krajów anglojęzycznych.

Ze względu na wyjątkowość placówki: szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi, dzieci mają możliwość kontaktów ze społecznością i przestrzenią szkolną. Zapraszane są do szkoły na uroczystości, konkursy, poznają nauczycieli uczących w klasach I-III, nauczycieli języków obcych, dzięki temu pokonanie następnego progu edukacyjnego odbywa się bez większego stresu.

Naszym wychowankom oferujemy zdrowe oraz smaczne posiłki (śniadania, obiady oraz podwieczorki), które są dostarczane do przedszkola przez firmę cateringową: “Bar Easy Rider”, w pełni dostosowane do dzieci przedszkolnych.

Istotnym elementem pracy przedszkola jest dobra komunikacja z rodzicami. Dbamy o rytmiczność kontaktów, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dla Państwa informacja na temat Waszego dziecka. Organizujemy zebrania, konsultacje, wspólnie planujemy uroczystości.

Przedszkole czynne jest w godzinach: 7.00-16.30

Bezpłatne godziny pobytu dziecka w placówce to pierwszych 5 godzin; pozostałe godziny są płatne, a wysokość opłat ustala Rada Miasta Gliwice.

ZAPRASZAMY!

Atmosfera tworzona w naszym przedszkolu buduje wiarę dzieci w ich własne możliwości, rozwija ich aktywność i twórczość, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Państwa pociechy z uśmiechem będą wspominać przedszkole!