NASZA SZKOŁA

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Krystyny Bochenek w Gliwicach jest ośmioklasową placówką
z oddziałami przedszkolnymi. Położona jest na obrzeżach miasta, co nadaje jej nieco sielskiego klimatu: bliskość lasu, potok płynący nieopodal, spokój i cisza od gwaru miejskiego stanowią jeden z walorów naszej placówki. Wymienione okoliczności zdecydowały o wybraniu ekologii i zachowań proekologicznych jako elementu, który podczas nauki w naszej szkole chcemy szczególnie podkreślać.
Szczycimy się tym, że jesteśmy w pierwszej trójce szkół podstawowych w Gliwicach pod względem wyników egzaminu ósmoklasisty. O wysokim poziomie nauczania świadczą również pozycje uczniów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i licznych konkursach organizowanych na terenie miasta i gminy.
Dbamy nie tylko o rozwój intelektualny. Misją naszej szkoły jest kształtowanie ucznia świadomego swoich wyborów, tolerancyjnego, rozwijającego się na miarę swoich możliwości, dbającego
o środowisko naturalne i otwartego na nowe, pozytywne zmiany w społeczeństwie. Nie zapominamy przy tym o tradycji i kulturze naszego regionu, a także włączamy się w akcje promujące zdrowie
i zdrowy styl życia. Nie pozostajemy obojętni na potrzeby i cierpienia innych. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza szkoła nie tylko nosiła imię Krystyny Bochenek, ale również była jej żywym pomnikiem.
Dumni jesteśmy z naszych młodych sportowców, którzy godnie reprezentują barwy naszej szkoły
w licznych zawodach, turniejach i sztafetach.
Nasi nauczyciele organizują wiele imprez ogólnoszkolnych, które uatrakcyjniają naukę w naszej placówce m.in.: Dzień Patrona, mikołajki, klasowe spotkania wigilijne, Pierwszy Dzień Wiosny,
wyjścia do kina, teatru, pikniki, wycieczki, warsztaty dla uczniów i wiele innych.
Od wielu lat współpracujemy ze społecznością lokalną. Nauczyciele języka niemieckiego przygotowują dzieci do występów artystycznych podczas różnych uroczystości organizowanych
przez Towarzystwo Społeczo-Kulturalne Niemców oddział Żerniki.
Nasi uczniowie uświetniają również swoimi występami coroczny Festyn Świętojański, natomiast Rada Dzielnicy wspiera działalność szkoły sponsorując nagrody na wewnątrzszkolne konkursy
oraz spektakle teatralne dla młodszych klas.
Wiele inicjatyw byłoby niemożliwych bez wspaniałej współpracy z Radą Rodziców, która finansuje wiele działań podejmowanych przez Dyrekcję i Grono Pedagogiczne naszej szkoły.

Zapisy i rekrutacja do kl. 1

Język mniejszości – niemiecki