Nasze sukcesy

2023/2024

Wyniki konkursu: “Zimowe budowle ze śniegu”. 1 miejsce zajęli: Mikołaj Sikora (Motylki), Franek Stronczek (Wiewiórki) oraz Lenka Bajor (Pszczółki). Serdecznie gratulujemy!!

Sukcesy naszych przedszkolaków! W międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. “Dary Jesieni” organizowanym przez Szkolę Podstawową nr 8 w Gliwicach, najmłodsze motylki: Apolonia Śnit i Pawełek Pruchnicki zajęli II miejsce, natomiast Jacek Brzozowski z grupy Wiewiórek zajął III miejsce. Gratulacje!!

2022/2023

15 kwietnia dzieci z grupy Wiewiórek uczestniczyły w V Gliwickiej Akademii Zdrowia prezentując piosenkę promującą zdrowy tryb życia. Podczas tego wydarzenia odbył się konkurs “Owocowy zawrót głowy,” Hania Jenerał zajęła w konkursie III miejsce prezentując kapelusz wykonany według pomysłu p. Agnieszki.

Nasze przedszkolaki wraz z opiekunem Panią Agnieszką Kupczyk, wygrały konkurs: pt. “Sztuka łączy!”, który był organizowany przez Ogólnopolski Projekt Edukacyjny: “Zabawa Sztuką”. Gratulacje!!!

A oto wyniki przedszkolnego konkursu: “Karta Bożonarodzeniowa”. I miejsce: Amelka Jujka, II miejsce: Hania Romanów, III miejsce: Zuzia Iwan. Wyróżnienia otrzymali: Franciszek Zelder oraz Patryk Bek. Serdecznie gratulujemy!!

*********

Kolejna Spartakiada już za nami! Nasze dzielne przedszkolaki z grupy Wiewiórek i Pszczółek dzielnie poradziły sobie w drużynowych zawodach, które odbyły się 9 listopada w Arenie Gliwice. To były emocje! Gratulujemy super kondycji i odwagi!

*********

Nasze przedszkole piosenką: “Dziecięce Marzenia”, włączyło się w akcję: “Dzień przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”.

2021/2022

Z przyjemnością informujemy o sukcesie Pszczółek!! Nasze przedszkolaki w składzie: Hanna Sałaga, Jagoda Gładysz, Pola Hawranek, Natalia Kaliciak oraz Gabrysia Rduch, pod opieką Pani Agnieszki Kupczyk zajęły 2 miejsce w XVIII edycji konkursu Kolęd i pastorałek, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 w Gliwicach. Gratulujemy!!

*****

Gratulacje dla naszych przedszkolnych Pszczółek!
Z przyjemnością informujemy, o wynikach Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: ” Nie taki dziki, jak go malują”, zorganizowanego pod patronatem Nadleśnictwa Rudziniec.

 W kategorii 0-III,
drugie miejsce zdobyła Alicja Marchacz,
wyróżnienie  zdobył Adam Korczyński.
Natomiast kwalifikacje do wystawy otrzymali: Gabrysia Rduch, Paulinka Michalik oraz Karol Sznajder.
GRATULUJEMY!!

****

Grupa Pszczółki została nagrodzona  w konkursie plastycznym: “Kartka Świąteczna”, organizowanym przez Zespół Przedszkoli Miejskich nr 2.
Hanna Sałaga zdobyła wyróżnienie.
 Serdecznie gratulujemy!!

****

Z przyjemnością informujemy o wynikach Wojewódzkiego Konkursu: “Znam swój kraj – Czar Polskich miast i wsi”.
I miejsce: Jadwiga Ogaza i Hanna Sałaga (Pszczółki),
II miejsce: Tomasz Polifke i Alicja Marchacz (Pszczółki)
Gratulacje!

****

Nasze Pszczółki ze swoim trenerem panią Agnieszką Kupczyk zaprezentowały się wspaniale na VII Gliwickiej Spartakiadzie Przedszkolaków.
Dopingowane przez swoich Rodziców oraz przez panią dyrektor naszej szkoły wróciły ze złotymi medalami.

*****

„Żabki Mistrzami Ekologii”. Grupa Żabek brała udział w projekcie Eko Eksperymentarium, który uczył i rozwijał dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazywał jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności.

*****


2019/2020

Konkursu gwary śląskiej ,, Po noszymu”
Wiewiórka zdobyła I miejsce – Alicja Marchacz
Motylek zdobyła wyróżnienie – Julia Prochaczek 

Przedszkolaki z grupy Pszczółek: Wojciech Bieganowski i Alicja Lachowska, otrzymali wyróżnienia na XII Międzynarodowym Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży SILEZIANY 2019.


2018/2019

SUKCES WOJTKA Z ŻABEK

1

Gratulujemy Wojtkowi Bieganowskiemu z grupy Żabek za zdobycie statuetki Zwiastuna w dziedzinie artystycznej!

24.05.2019 
KONKURS: “WIELKANOC”

Oto laureaci konkursu: “Wielkanoc”, zorganizowanego przez SP nr 8 w Gliwicach w kategorii przedszkole: 
I miejsce – Wojciech Bieganowski (Żabki)
I miejsce – Dominika Ksiądz (Wiewiórki)
I miejsce – Aleksandra Matysiak (Pszczółki)
Wyróżnienia: Wiktoria Kowalczyk, Wiktoria Kowalska, Laura Pytlik (Motylki).

20.12.2018 
KONKURS: “DO SZKOŁY PRZYLECIAŁY ANIOŁY”

Oto laureaci konkursu: “Do szkoły przyleciały anioły”, w kategorii przedszkole: I miejsce – Bartłomiej Domagała (Żabki)
II miejsce – Wojciech Jakubiec (Motylki)
II miejsce – Emilia Siódmok (Motylki)
III miejsce – Adam Stachura (Żabki)
III miejsce – Igor Szwaja (Żabki)
Wyróżnienia: Laura Pytlik (Motylki), Oliwia Bujalska, Mateusz Guzek, Zuzanna Bujalska (Żabki) oraz Magdalena Krupa (Pszczółki).

24.11.2018 
GRATULACJE DLA ADASIA Z ŻABEK!

Gratulacje dla Adasia Stachury z grupy Żabek, za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym pt.: “Drzewa, które wszystko widziały”, organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 36 w ZSP nr 10 w Gliwicach. 

4.09.2018
PODZIĘKOWANIE DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW, ZA AKTYWNY UDZIAŁ W PROJEKCIE: “MAMO, TATO WOLĘ WODĘ.

ROK SZKOLNY 2015/2016
• 9 maja 2016 przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w konkursie czytelniczo – plastycznym z okazji Święta Bajki na temat legend dotyczących Polski. Konkurs został zorganizowany przez Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach oraz Przedszkole Miejskie nr 29. Dzieci wykonały przepiękne prace konkursowe, wśród których zostały przyznane miejsca i wyróżnienia. Kilkoro naszych przedszkolaków miało zaszczyt znaleźć się w gronie zwycięzców i wyróżnionych: Piotr Łasiewicki, Judyta Krufczyk, Marta Szwaja, Marysia Rduch, Marysia Marchacz. Podczas uroczystości wręczenia nagród dzieci miały okazję skorzystać z wesołych animacji przygotowanych przez nauczycieli Przedszkola nr 29, ale także wykazać się wiedzą dotyczącą polskich legend.
• 25 kwietnia 2016 z inicjatywy Przedszkola Miejskiego nr 20 w Gliwicach odbył się Pierwszy Konkursowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Każdy przedszkolak duży i mały, chce być zdrowy i dobrze wychowany” w ramach akcji “Pozytywni wobec otoczenia”.
Nasz zespół przedszkolaków “Duszki komputerowe”, w składzie: Jakub Pietrzak, Marlena Knauer, Judyta Krufczyk, Karol Paszko, Oliwia Wróbel, Hania Węgrzyn, Marysia Marchacz, Marta Szwaja oraz Magda Krupa, utworzony specjalnie do celów konkursu, przygotowany przez nauczycielkę, panią Natalię Kciuk oraz rytmiczkę, panią Katarzynę Dąbrowską, zajął III miejsce w kategorii zespołów i osobiście odebrał cenne nagrody dla całego przedszkola oraz pamiątkowy dyplom.
Występ był na wysokim poziomie, dzieci dały z siebie wszystko. Jury, w skład którego wchodził muzyk filharmonii, śpiewaczka operowa oraz nauczyciel rytmiki, bacznym okiem obserwowało występ. W konkursie wzięło udział dziewiętnaście placówek.
• 20 kwietnia 2016 odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Piosenki Angielskiej ,,You can sing’’ zorganizowany przez nauczycielkę, panią Ewę Wadielac. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego, propagowanie śpiewu, jako formy wyrażania siebie oraz rozwijanie słownictwa. Dzieci podzielone na dwie grupy- solistów i zespoły prezentowały wybrane przez siebie piosenki. Trzeba było wykazać się nie lada odwagą, aby pokonać tremę, wyjść na scenę i przed kolegami, koleżankami i jury zaśpiewać angielską piosenkę. Wszyscy śmiałkowie otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy, wśród których znalazła się Marlena Knauer, otrzymali nagrody.
• 15 grudnia 2015 odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste rozdanie nagród w ramach II edycji międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. „Jesień w oczach dziecka” zorganizowanego przez nauczycielkę, panią Barbarę Augustyniak. Prace które napłynęły do przedszkola, były wykonane z olbrzymim zaangażowaniem i starannością. Komisja, która oceniała pracę miała kłopot, by wybrać te najlepsze. Ze względu na to, że w konkursie wzięły udział przedszkolaki w różnych grupach wiekowych, nadesłane prace podzielono na następujące kategorie: 3,4 latki, 5 latki oraz 6 latki. Organizator konkursu pani Barbara Augustyniak oraz pani Dyrektor Mariola Bucher wręczyły zwycięzcom nagrody. Spośród naszych przedszkolaków nagrody odebrali: Michał Piątek, Kasia Stachura, Iga Krufczyk oraz Julian Stawowski. Czas przybyłym gościom umilił występ artystyczny, który przygotowała klasa II c wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Kamińską.
• 24 listopada 2015, po raz jedenasty grupa pszczółek i wiewiórek spotkały się na imprezie integracyjno sportowej dla zaprzyjaźnionych przedszkoli z Żernik, Ostropy i Wilczego Gardła w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami przedszkolnymi w Bojkowie. Dobra zabawa i duch sportowy dopisywały przedszkolakom od początku do końca pikniku. Dzieci dzielnie walczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych. Wszystkie grupy przedszkolne były bardzo zmęczone, ale szczęśliwie. Dzieci za udział w Pikniku Radości otrzymały nagrody indywidualne, puchary i dyplomy.

ROK SZKOLNY 2014/2015
Jesienne Nutki19 listopada w zabrzańskim Studio Artystycznym Maciej odbył się drugi Konkurs Piosenki „Jesienne Nutki”. Dzieci biorące w nim udział były podzielone na trzy kategorie wiekowe:
– 3-4 lata;
– 5-6 lat;
– 7-9 lat.
Dzieci miały ciekawą charakteryzację, interesujące układy taneczne, śpiewały do podkładów muzycznych lub akompaniamentu „na żywo”. Uczestnik reprezentujący nasze przedszkole, Bartłomiej Rapir, zajął II miejsce w kategorii dla najstarszych przedszkolaków. Udało mu się pokonać silną konkurencję reprezentowaną przez 13 uczestników w jego wieku. Bartka przygotowała i akompaniowała na pianinie w dniu konkursu wychowawczyni grupy „Żabki” pani Agnieszka Kos.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie muzycznej!
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dotyczący Misji
Z inicjatywy Pani Katechetki z naszej placówki szkolno – przedszkolnej najstarsze grupy przedszkolne zostały zaproszone do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym dotyczącym misji. Organizatorami byli księża werbiści z ośrodka misyjnego w Pieniężnie. Tematyka dla naszych przedszkolaków wydawała się niełatwa, ale po krótkich zajęciach prezentujących zdjęcia z krajów objętych misjami, opowieści misjonarzy czytanych m. in. z “Małego Gościa Niedzielnego” dzieci już wiedziały z czym mają do czynienia. Z grupy Żabek zostały wysłane dwie prace, a po niedługim czasie otrzymaliśmy radosną wiadomość.
Jedna z naszych prac otrzymała wyróżnienie! 🙂 GRATULUJEMY!
Jej autorka otrzymała bardzo ciekawą i wyjątkową lalkę o ciemnym kolorze skóry oraz książeczkę opowiadającą o pracy misjonarzy.
W ramach konkursu uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolnych, dzieci klas I-III oraz dzieci klas IV – VI. Nadesłano 642 prace konkursowe, spośród których wyłoniono 18 laureatów i przyznano 27 wyróżnień.

GALERIA ZDJĘĆ