KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

realizowany od 2016 roku

W roku szkolnym 2016-2017 nasze przedszkole przystąpiło do projektu edukacyjnego Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego pod nazwą „Klub zdrowego przedszkolaka”.

Celem głównym programu jest:
-Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych oraz ich rodziców.
Cele szczegółowe programu:
-Zwrócenie szczególnej uwagi na walory odżywcze i zdrowotne owoców, warzyw oraz mleka, szczególnie ważnego w diecie dzieci,
-Podkreślenie właściwości zdrowotnych codziennego picia odpowiedniej ilości wody,
-Zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania,
-Budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk,
-Zapoznanie dzieci z tematem bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych,
-Rozróżnianie dymów, ich źródeł oraz właściwości niekorzystnych dla zdrowia.

23.01.2019
Miś Szczepanek

23 stycznia w ramach projektu edukacyjnego: “Klub Zdrowego Przedszkolaka”, dzieci miały możliwość poznać wesołego Misia Szczepanka, który wyjaśnił dlaczego szczepienia są zdrowe i jak prowadzić aktywny tryb życia.

Wizyta lekarza w Żabkach

Żabki już wiedzą, gdzie mamy płuca i serce, oraz po co nam kości i mięśnie… Podczas warsztatów poprowadzonych przez mamę Adasia, miały możliwość posłuchania bicia własnego serca, mierzyły sobie również temperaturę. Było bardzo ciekawie! Dziękujemy za wizytę.

26.10.2016
Nasze przedszkolaki rozpoczęły dziś cykl zajęć mających na celu wykształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. Podczas pierwszych zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Było sobie życie – skóra”, gdzie poznały technikę prawidłowego mycia rąk oraz przypomniały sobie, w jakich sytuacjach jest niezbędne ich mycie. Nauczyły się piosenki pt.: „Mydło lubi zabawę” oraz inscenizowały ją ruchem. Podczas pobytu w łazience przedszkolaki miały okazję przećwiczyć poznaną technikę mycia rąk. Zajęcia zakończyły się indywidualną pracą plastyczną w grupach pt. „Dbam o higienę rąk”.