Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Gov Tech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie, które zostało wykorzystane na doposażenie sali informatycznej (m in. zestawy do nauki robotyki oraz nowe krzesła), wzbogacenie sprzętu nagłaśniającego (m in. mikser cyfrowy oraz zestaw kolumn na statywach), sali technicznej (m. in. drukarka 3D Skinter, klocki Lego Education, maszyna do szycia, kuchenka BEKO),  sali chemicznej (m in. wirtualne Laboratorium VR ) oraz sprzęt do profesjonalnej fotografii.

Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.