Szkoła Podstawowa nr 13 im.Krystyny Bochenek w Gliwicach
Szkoła Podstawowa nr 13 im.Krystyny Bochenek w Gliwicach18/03/2024
Bliźniaczki dały popis! 👭

Wracamy raz jeszcze do wydarzeń sportowych z minionego weekendu. 🏟️ W zawodach biegowych odbywających się na stadionie lekkoatletycznym w Katowicach w biegu na dystansie 200 PI wystartowały Iga i Lena z klasy 2b. 👋 Uczennicę rywalizowały w kategorii szkół podstawowych klas 1-4 i zaprezentowały się fantastycznie! 💪 Lena zajęła 3️⃣ miejsce, natomiast jej siostra (Iga) była 4️⃣ w biegu.

Gratulujemy sukcesu! 👏👏👏 Życzymy powodzenia w kolejnych startach.
Wyniki konkursu wielkanocnego!!!🐰🌷🐣 Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie ZAPROJEKTUJ KARTKĘ Z AUTORSKIMI ŻYCZENIAMI Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. Wszystkie prace były piękne i ucieszyły naszych żernickich seniorów. I miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła praca Kornelii Muszyńskiej z kl. 2a, II miejsce zajęła Hanna Sałaga również z kl. 2a, III miejsce Natalia Kuropieska z kl. 3b. W kategorii klas 4-8 I miejsce zajęła Lena Rzepka z kl. 5c, II miejsce Marta Szwaja z klasy 6b, III miejsce Zofia Widera z klasy 6a. W tej kategorii wiekowej zostały przyznane również wyróżnienia dla Hanny Jarek z kl. 6b, Judyty Krufczyk z kl. 8b, Igii Krufczyk z kl. 8b oraz Magdaleny Zwolennik z kl. 7b. Serdecznie gratulujemy😊 Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.
12 marca 2024 odbył się Międzyszkolny konkurs dla kl.3 z Wiedzy o Astronomii " Copernicus 2024" organizowany przez SP12 w ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Gliwicach.
Nasi uczniowie rewacyjnie zabłysnęli wiedzą i zdobyli I i II miejsce👏👏👏
I miejsce zajął Szymon Bruzda i Filip Karcz z kl. 3c
II miejsce zajęła Emilia Sochacka z kl. 3b i Wojciech Bartela z kl.3a.
Organizatorzy byli pod ogromnym wrażeniem.
"13" znowu góra!!!
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!
Pod koniec lutego uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w warsztatach z edukatorem seksualnym. Na warsztatach rozmawiali m.in. o zrozumieniu swojego zachowania w różnych sytuacjach społecznych, poczuciu własnej wartości, pokazano im jak radzić sobie z reakcjami fizjologicznymi, próbowali wypracować czym jest foch, burza hormonów.
Szkoła Podstawowa nr 13 im.Krystyny Bochenek w Gliwicach17/03/2024
Rosną nam nowe gwiazdy! ⭐️

16 marca 2024 roku Uniwersytet Śląski w Katowicach, przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego zorganizował na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Tadeusza Kościuszki 84 zorganizował Bieg Liczby PI w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Głównym celem imprezy było promowanie aktywnego trybu życia i promocja nauki. 🏃‍♀️👩‍🏫 W kategorii szkół podstawowych dziewczyn klas 4-8 bezkonkurencyjnego okazała się Aleksandra Matysiak, która finiszowała z czasem 3:42 i pewnie wygrała na dystansie biegu 300 PI. Tuż za jej plecami, na drugim miejscu przybiegła Marta Szwaja z czasem 3:57.

🥇 - A. Matysiak kl. 5A
🥈 - M. Szwaja kl. 6B

Wielkie brawa i gratuluję dla dziewczyn! 👏👏

Ps. A już w najbliższą środę będziemy rywalizować w Parku Chorzowskim w drużynowych biegach przełajowych. 💪

Uniwersytet Śląski / AWF Katowice / Katowice Ul.kosciuszki Stadion AWF Trening / Katowice / Gliwice / Szkolny Związek Sportowy w Gliwicach
Turystyczny sukces 13 !
16.03.2024

Rajd Wiosenny „Marzanna” to już tradycja. Organizowany jest co roku przez Komisję Turystyki Szkolnej oddziału PTTK .
Udział wzięło sześć szkolnych kół turystycznych działających przy szkołach podstawowych w Gliwicach.
Nasze SKKT-PTTK ”Turystyczna 13” uzyskało 1 miejsce w Konkursie na Eko Marzannę i 2 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym. Gratulacje!