Site Loader
ul. Elsnera 25, 44-105 Gliwice

W dniach 04 -07.10 nauczycielka języka niemieckiego Claudia Brymm wraz z panią dyrektor Mariolą Bucher ( również germanistka) odwiedziły szkołę partnerską Grund- und Oberschule Wilhelmshorst w Niemczech. Celem spotkania był “Job-Shadowing”, a słowem kluczowym “team teaching.
Panie przyglądały się różnym lekcjom, zajęciom pozalekcyjnym, uczyły języka polskiego w klasie ósmej. Miały możliwość spotkania się z uczniami, którzy wiosną tego roku odwiedzili naszą szkołę oraz z tymi, którzy za miesiąc wezmą udział w spotkaniu w Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau.
Na spotkaniach z dyrekcją i gronem nauczycielskim porównywano nauczanie w Żernickiej Trzynastce z nauczaniem w szkole goszczącej, wymieniono się doświadczeniami w sposobie organizacji pracy szkół.
W czasie wolnym niemieccy partnerzy byli przewodnikami po Poczdamie i Beelitz.
Współpraca Szkoła Podstawowa nr 13 im. Krystyny Bochenek w Gliwicach z Grund- und Oberschule Wilhelmshorst rozpoczęła się półtora roku temu i rozwija się w międzynarodową przyjaźń.

Accessibility