Site Loader
ul. Elsnera 25, 44-105 Gliwice

Dnia 10 listopada 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 im. Krystyny Bochenek wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Akademia została przygotowana przez uczniów kl. 3c z wychowawcą Katarzyną Mitas i kl. 3a z wychowawcą Małgorzatą Bartosz. Oprawę muzyczną przygotowała pani Magdalena Zygała.
Cześć artystyczna wprowadziła wszystkich zebranych w atmosferę wydarzeń z roku 1918. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć powagę tego święta. Szkoła brała udział w akcji ” Niepodległa do Hymnu” podczas uroczystego odśpiewania hymnu.
Dzień ten dla wielu jest prawdziwą lekcja patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci i szacunku dla tych wszystkich, którzy poprzez walkę i poświęcenie uczynili nasz kraj wolnym.

Accessibility